LinkedIn

LinkedIn

Portal społecznościowy dla profesjonalistów

Zalety

  • Ogromna baza CV
  • Ciekawe oferty pracy
  • Rekomendacje i referencje

Wady

  • Nie do końca przejrzysta struktura serwisu

Bardzo dobry
8

LinkedIn to serwis społecznościowy dla pracodawców i pracowników. Nie zagramy tu w farmę, ani nie wypełnimy quizu, możemy za to znaleźć pracę lub odpowiedniego pracownika. LinkedIn to internetowe CV online, które warto posiadać.

Pierwszą czynnością po zarejestrowaniu się w LinkedIn powinno być uzupełnienie naszego internetowego CV. Możemy podać szkoły jakie ukończyliśmy, pracodawców, przebyte szkolenia oraz posiadane umiejętności. Dostarczone informacje powinny dawać pełny obraz naszego profilu zawodowego. Rekruterzy i headhunterzy bardzo często korzystają z LinkedIn jako źródła kandydatów, warto wiec włożyć trochę wysiłku uzupełnienie własnego profilu.

LinkedIn to serwis społecznościowy, zatem możemy dodawać kontakty i zapisywać się do grup. Mamy również możliwość pisania rekomendacji naszym współpracownikom, a oni mogą rekomendować nas. Wersja darmowa pozwala przeglądać profile innych i korzystać z funkcji społecznościowych serwisu. Wykupienie płatnej subskrypcji daje dostęp do zaawansowanych narzędzi wyszukiwania pracowników. Docenią je przede wszystkim profesjonaliści zajmujący się rekrutacją.

LinkedIn to doskonały serwis dla profesjonalistów. Nawet jeśli nie szukasz pracy, to warto posiadać w nim profil. Być może wymarzona oferta czai się zaraz za rogiem.

Najczęściej pobierane Sieci społecznościowe na Web-apps

Więcej
LinkedIn

Wypróbuj

LinkedIn

Opinie użytkowników o LinkedIn